+48 600 975 414 | +48 600 834 505
dolcar@dolcar.eu
Change language to: English
Facebook Instagram

Dodatkowe usługi

Relokacja pojazdu

Usługa ta polega na przewożeniu samochodu z miejsca postoju czy pobytu do miejsca wskazanego przez klienta. W wielu przypadkach, zdarza się iż zostawiamy samochód w danym miejscu nie mając później możliwości bądz też czasu na jego odbiór. Stąd też nasza inicjatywa w tym kierunku, którą wykonamy za Państwa. Skorzystać z niej może każdy lecz nie ukrywamy, że naszym docelowym klientem są firmy, które posiadają duża flote samochodów poruszających się po obszarze całego kraju.

Przewóz osób

Dolcar zajmuję się również przewozem osób. Oferujemy przewóz w każde wyznaczone przez Państwa miejsce na terenie całego kraju. Przewóz odbywa się w bardzo komfortowych i wygodnych warunkach od jednej do dziewięciu osób. Usługa obejmuje przewóz samochodami osobowymi oraz busami ( kierowca + 8 osób ). Często tego typu usługa jest wykorzystywana w ramach obsługi imprez, wycieczek, wyjazdów firmowych oraz konferencji.

Transport towarów

Mimo większej części świadczonych usług przez naszą firmę, która skierowana jest głównie do osób prywatynych, to posiadamy usługi, które są skierowane głównie dla firm i przedsiębiorców. Jedną z tego typu usług jest „Transport towarów”, która zapewnia szybkie i bezpieczne dostarczenie wszelkiego rodzaju towaru na wskazane miejsce przez klienta na terenie całego kraju. Usługa jest wykonywana najczęscięj samochodami z Grupy T, ze względu na ich pojemność względem towaru.

Auto z OC sprawcy – Warszawa i okolice

Oferujemy samochody zastępcze w Warszawie. W wypożyczalni Dolcar osoby poszkodowane w wyniku wypadków drogowych (do których doszło nie z ich winy), mogą wynająć auto dopasowane do klasy uszkodzonego pojazdu. Oferta ta skierowana jest zarówno w stronę osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców, a rozbudowana flota pozwala każdemu wynająć przysługujące mu auto zastępcze. Dowiedz się, kiedy przysługuje Ci samochód zastępczy i jak dokładnie wygląda jego wynajem.

Komu przysługuje bezpłatny samochód zastępczy?

Auto zastępcze z OC sprawcy wypadku przysługuje każdemu właścicielowi samochodu, który nie posiada zarejestrowanego na siebie drugiego pojazdu. Samochód zastępczy z OC można wynająć na czas naprawy auta zniszczonego w wyniku kolizji lub wypadku (bądź do momentu zakupu nowego pojazdu). Przysługuje on zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom, którzy wykorzystują samochód do celów służbowych.

Nowe przepisy obowiązują od listopada 2011 roku, kiedy to Sąd Najwyższy orzekł, że auto zastępcze z OC przysługuje niezależnie od sposobu wykorzystania samochodu (wcześniej ubezpieczyciele odmawiali takiej możliwości osobom indywidualnym). Ważne jest jednak, aby poszkodowany nie korzystał z samochodu okazjonalnie, ponieważ wtedy ubezpieczyciel może zakwestionować zasadność wynajmu auta zastępczego. Co istotne, Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie może motywować swojej odmowy faktem, że do miejsca zamieszkania poszkodowanego dojeżdżają środki komunikacji publicznej, które pozwolą na dojazdy do pracy czy szkoły. Sąd uznał, że osoby, które nie są odpowiedzialne za wypadek, nie powinny ponosić jego konsekwencji (niższy komfort, wyższe koszty dojazdów itp.).

Jak wygląda wynajem auta z OC sprawcy?

Najwygodniejszym sposobem wynajmu auta zastępczego jest skorzystanie z oferty wypożyczalni. W Dolcar (naszym głównym terenem działania jest Warszawa i okolice) oferujemy bezgotówkowy wynajem samochodu zastępczego z OC. Rozliczamy się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową, w której winny wypadku miał wykupioną polisę w ramach odpowiedzialności cywilnej. Klient musi dostarczyć jedynie numer polisy OC.

Pomagamy dobrać odpowiednie auto. Zwrot za samochód zastępczy z OC przysługuje wyłącznie wtedy, gdy poszkodowany wybierze pojazd tej samej klasy, co uszkodzone auto (może to być klasa niższa, ale nie może być wyższa – np. w miejsce auta kompaktowego nie otrzymamy SUV-a czy luksusowej limuzyny).

Samochód zastepczy z OC sprawcy przysługuje wyłącznie na czas naprawy uszkodzonego auta. Pojazd zastępczy, wynajęty na koszt ubezpieczyciela, możemy więc użytkować od momentu wystąpienia zdarzenia aż do momentu odebrania naprawionego pojazdu. Towarzystwa Ubezpieczeniowe czasami nie chcą płacić za cały ten okres – np. nie biorą pod uwagę, że warsztat musi zamówić i sprowadzić potrzebne części. Właściciel pojazdu ma jednak prawo domagać się zwrotu za cały okres naprawy auta.

Nieco inaczej wygląda wynajem aut z OC przy szkodzie całkowitej. Termin użytkowania pojazdu zastępczego najczęściej trwa do momentu wypłaty odszykowania. Za wypłaconą gotówkę poszkodowany może zakupić nowy samochód. W niektórych przypadkach, okres ten może zostać przedłużony aż do momentu zakupu auta. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczyciele skrupulatnie sprawdzają takie sytuacje, co nie pozwala na nieuzasadnione przedłużanie terminu zakupu.

Czy Towarzystwo Ubezpieczeniowe może narzucać limity?

Poszkodowany może dowolnie korzystać z auta zastępczego wynajętego na koszt OC sprawcy wypadku. Firma ubezpieczeniowa nie może narzucać limitu kilometrów do przejechania, tras, po których kierowca mógłby się poruszać czy godzin, w których może on korzystać z auta.

© 2019 Dolcar Sp. z o.o. Sp.k Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podaj numer telefonu, oddzwonimy!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.

CALL

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI