+48 600 975 414 | +48 600 834 505
dolcar@dolcar.eu
Change language to:
Facebook Instagram

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu osobowego w Polsce?

Zastanawiasz się nad wynajmem samochodu? Sen z powiek spędzają Ci ewentualne koszty? Musisz pamiętać, że ostatecznie to, ile kosztuje wypożyczenie auta jest uzależnione od szeregu czynników, dlatego dzisiaj postaramy się sprawdzić ceny obowiązujące w wypożyczalniach samochodów i odpowiedzieć sobie na pytanie, ile w praktyce kosztuje wypożyczenie samochodu dostosowanego do Twoich potrzeb.

Ile kosztuje długoterminowy wynajem samochodu?

Zacznijmy od najmu długoterminowego, czyli alternatywy dla leasingu oraz tradycyjnego zakupu samochodu. Analizując kosz długoterminowego wynajmu samochodu musisz pamiętać, że docelowo cena wypożyczenia samochodu może być różna, w zależności od wybranych parametrów oferty. W tym przypadku koszt wypożyczenia auta jest regulowany w ramach comiesięcznych rat o stałej wysokości. Po zakończeniu okresu najmu najczęściej Klient może zdecydować się na jego wykupienie, co warto mieć na uwadze jeszcze przed podjęciem decyzji o wynajmie. Wybierając najem długoterminowy należy również sprawdzić, co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu w wybranej ofercie.

Przejdźmy do meritum: ile kosztuje długoterminowy wynajem samochodu osobowego? Miesięczna rata najmu, w zależności od indywidualnych parametrów, może zaczynać się już od kilkuset złotych. Ostateczne jednak koszt wypożyczenia samochodu zamyka się nawet w granicach kilku tysięcy złotych za miesiąc. Kolosalne znaczenie ma w tym przypadku wybrany model auta. Przeglądając oferty cenowe zwróć również uwagę na to, jaka cena obowiązuje w przypadku konkretnych limitów kilometrów. Co więcej, musisz pamiętać, że sprawdzając koszt wynajmu samochodu w opcji najmu długoterminowego, podstawowe znaczenie ma kwestia wkładu własnego. Upewnij się, czy i w jakiej kwocie taki wkład jest wymagany (niektóre wypożyczalnie nie oczekują wpłaty własnej).

Wynajem samochodu: cena za dobą. Na jakie koszty musisz się przygotować?

Co z najmem krótkoterminowym? Cena wypożyczenia samochodu na kilka lub kilkanaście dni jest uzależniona od szeregu czynników, dlatego postarajmy się oprzeć na cenniku wypożyczalni Dolcar, żeby lepiej zobrazować cenę wynajmu wybranego samochodu. Przyjeżdżasz do stolicy Polski i zależy Ci na tanim, ekonomicznym aucie? Zastanawiasz się, jaka jest cena wynajmu samochodu w Warszawie? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Kia Rio, którą w Dolcar wynajmiesz już za 510 złotych (limit 1800 kilometrów, 6 dób). Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wynajem auta luksusowego? Za wypożyczenie Mercedesa CLS, wybierając te same parametry oferty, zapłacisz 4 500 złotych, natomiast wynajem Audi A7 będzie kosztowało 3 900 złotych.

Szukając samochodu na wynajem, istotne znaczenie ma również kwestia zabytkowości pojazdu. Ile kosztuje samochód na wesele? Jeżeli jest to zabytkowy pojazd, młoda para musi być przygotowana nawet na koszt w granicach ponad 1000 złotych, mimo że czas najmu to tylko kilka godzin. Takie samochody wymagają jednak szczególnej dbałości o ich stan techniczny, niekiedy na miejsce ślubu i wesela są dostarczane specjalną lawetą, co w zupełności usprawiedliwia koszty wypożyczenia.

Ile kosztuje wypożyczenie auta? 4 czynniki, które mają największy wpływ na koszty najmu

Wiesz już, że cena wypożyczenia auta jest wypadkową wielu czynników. Jakich? Co musisz mieć przede wszystkim na uwadze decydując się na wynajem? Ceny wynajmu samochodu w praktyce są uzależnione od:

  • modelu,
  • czasu najmu,
  • limitu kilometrów,
  • wybranego wyposażenia dodatkowego.

Oczywiście, nie zapominaj, że to ile kosztuje wynajęcie samochodu jest uzależnione również od miasta. Cena wynajmu auta może się różnić w większych aglomeracjach na mapie Polski, co jest podyktowane, między innymi, liczbą wypożyczalni funkcjonujących w danym mieście. Średni koszt wynajęcia samochodu w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu będzie bardzo podobny, ale już w mniejszych miastach, takich jak Lublin, Bydgoszcz czy Toruń możliwe, że stawki będą wyższe.

PODSUMOWUJĄC: jeżeli jesteś na etapie analizy ofert wypożyczalni samochodów nie zapominaj, że proponowane ceny zawsze powinny być porównywane w kontekście ewentualnego limitu kilometrów. W praktyce, ceny wynajmu samochodu osobowego w Polsce są uzależnione od wybranego modelu, okresu najmu, limitu kilometrów oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego. Sprawdzając koszt wynajmu auta należy zwrócić uwagę na to, czy wypożyczalnia wymaga wpłaty kaucji. W przypadku ceny długoterminowego wynajmu samochodów kolosalne znaczenie ma również kwestia wpłaty początkowej. Każda oferta wynajmu auta powinna być więc wnikliwie sprawdzona pod względem potencjalnych kosztów.

© 2019 Dolcar Sp. z o.o. Sp.k Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podaj numer telefonu, oddzwonimy!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.

CALL

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI