+48 600 975 414 | +48 600 834 505
dolcar@dolcar.eu
Change language to:
Facebook Instagram

Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu?

Planujesz ślub i zastanawiasz się, jak rozwiązać kwestię auta? Nie masz pojęcia, ile kosztuje samochód do ślubu? Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym lepiej zaplanujesz swój weselny budżet!

Od czego zależy cena wynajmu auta do ślubu?

W praktyce, cena samochodu do ślubu jest uzależniona od szeregu czynników. Co może mieć na nią największy wpływ?

  • Zabytkowość auta
  • Czas najmu
  • Limit kilometrów
  • Model pojazdu

Musisz być przygotowana(y) na to, że cena auta do ślubu może mieć bardzo szerokie widełki, a im bardziej luksusowe lub zabytkowe auto, tym koszty najmu rosną. Dlaczego? W przypadku samochodów zabytkowych, cena wynajmu auta na wesele jest zazwyczaj podyktowana przede wszystkim kwestią utrzymania starszego samochodu w dobrym stanie technicznym. W niektórych przypadkach, z uwagi na dbałość o pojazd, jest on transportowany na miejsce wskazane przez klienta lawetą, co również może mieć wpływ na cenę najmu.

Jeżeli jesteś na etapie szukania odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje auto do ślubu, w pierwszej kolejności postaraj się określić własny budżet. Zastanów się, jaką kwotę na wynajem odpowiedniego samochodu możesz przeznaczyć i w oparciu o określone widełki, szukaj pasujących ofert. Co więcej, staraj się w miarę możliwości porównywać cenę wynajmu samochodu do ślubu pomiędzy poszczególnymi firmami. Opcjonalnie, jeżeli zależy Ci na nowoczesnym, luksusowym samochodzie, zamiast oferty wyspecjalizowanych firm proponujących wynajem samochodów do ślubu, możesz rozważyć wynajem samochodu w zwyczajnej wypożyczalni.

Ile kosztuje samochód na wesele?

Czas na konkrety! Jak jest cena wynajmu samochodu na wesele? Pamiętaj, że ceny wynajmu samochodu do ślubu w dużej mierze są uzależnione od liczby godzin, w ramach których pojazd będzie wykorzystywany, dlatego zanim wynajmiesz konkretne auto, najpierw oblicz, ile zajmie Ci dojazd do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, a później z miejsca, w którym bierzesz ślub, na salę weselną. Wlicz w to oczywiście również czas ceremonii.

Wiesz już, że to, ile kosztuje wynajem samochodu na ślub jest zdeterminowane rodzajem wynajmowanego pojazdu. Posłużmy się więc konkretnymi przykładami:

Volkswagen 1302, tak zwany „garbus”: ok. 200 – 300 złotych/godzina

Warszawa 223: ok. 150 – 200 złotych/godzina

Mercedes W 110: ok. 150 – 300 złotych/godzina

Triumph Spitfire: ok. 250 – 300 złotych/godzina

Ford Mustang: ok. ok. 300 – 350 złotych/godzina

Bardzo podobnie ceny kształtują się również w przypadku współczesnych samochodów luksusowych:

Mercedes W213: ok. 150 – 250 złotych/godzina

Audi S7: ok. 100 – 150 złotych/godzina

Tesla S: ok. 200 – 250 złotych/godzina

Reasumując: ile kosztuje wynajem samochodu na ślub? Decydując się na wynajem auta musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 400 – 2000 złotych. W grę wchodzi również odległość, jaką samochód musi przejechać, jeśli jest bardzo duża, wówczas często trzeba doliczyć do ceny najmu koszty paliwa. Rzecz jasna, wpływ na to, ile kosztuje wypożyczenie auta mają również ewentualne dekoracje. Część firm wypożyczających samochody oferuje ich przygotowanie, co także będzie oddziaływało na cenę. Jeszcze jednym ważnym elementem mającym znaczenie dla kosztów najmu jest obsługa kierowcy. Cena auta do ślubu razem z usługami profesjonalnego kierowcy może być wyższa. Niektórzy wynajmujący umożliwiają Klientom samodzielną jazdę, inni wymagają wynajęcia auta z kierowcą – warto mieć to na względzie szukając odpowiedniego samochodu.

© 2019 Dolcar Sp. z o.o. Sp.k Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podaj numer telefonu, oddzwonimy!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.

CALL

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI